Podsumowanie Erasmus

27.09.2023r odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu „Profesjonalne staże w Szwecji i szkolenia kadry pedagogicznej” w ramach Akredytowanego projektu na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2021-2027.
Uczniowie placówki, kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik organizacji turystyki, odbyli praktyki w szwedzkim Malmo. Chociaż pobyt w tym kraju jest już dla uczniów wspomnieniem, to umiejętności, które nabyli podczas wyjazdu, przydadzą się im w przyszłym życiu zawodowym.
W ramach projektu szkolenia job shadowing w portugalskich firmach odbyli również nauczyciele.
Każdy praktykant otrzymał dokumenty potwierdzające nabycie wiedzy i umiejętności zawodowych podczas praktyki za granicą. Podczas imprezy, w której udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, wizytator gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Ewa Borys oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, uczestnicy projektu przedstawili nabyte za granicą doświadczenie. Gali towarzyszyła zorganizowana z okazji obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Turystyki wystawa „Atrakcje turystyczne Polski i Europy w naszych wspomnieniach”