Podsumowanie projektu “Profesjonalne staże w Hiszpanii i szkolenia kadry pedagogicznej”

10.10.2024 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu “Profesjonalne staże w Hiszpanii i szkolenia kadry pedagogicznej” w ramach akredytowanego projektu na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia

zawodowego na lata 2021-2027.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. starszy wizytator kuratorium oświaty pani Ewa Borys, przedstawiciele władz miasta Zabrze: p. Beata Kobylnicka, pani Iwona Holeczek, pani Sylwia Radecka, menadżer Fundacji Wielopokoleniowej Pan Darek Ryczkowski, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz przedstawiciele rady rodziców.

Podczas podsumowania uczniowie kształcący się w zawodach: technik eksploatacji portów i terminali, technik hotelarstwa oraz technik organizacji turystyki podzielili się niezwykłymi wrażeniami towarzyszącymi wyjazdowi w ramach programu ERASMUS+.

Młodzież przedstawiła swoje przeżycia i doświadczenia zebrane podczas pobytu w Hiszpanii. Chociaż pobyt w tym kraju jest już dla uczniów wspomnieniem, to umiejętności, które nabyli podczas wyjazdu, przydadzą się im w przyszłym życiu zawodowym.

W ramach projektu ” Job shadowing” szkolenia w Hiszpanii odbyli również nauczyciele.

Jednym z punktów imprezy był wspólny taniec. Dziewczyny, wcielając się w rolę animatorek, zachęciły zaproszonych gości do zatańczenia układu w hiszpańskich rytmach.

Na zakończenie uczestnicy projektu otrzymali z rąk pani wizytator oraz dyrektora szkoły certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie.